Zagęszczenie włosów – na czym polega i dla kogo jest przeznaczone?

Gęste, mocne i zdrowe włosy to marzenie wielu kobiet i mężczyzn. Niestety nie wszyscy mają tyle szczęścia, aby móc cieszyć się takimi właśnie włosami bez większych wysiłków. Dlatego też bardzo popularne są różnego rodzaju zabiegi zarówno fryzjerskie – takie jak doczepianie włosów, jak i kosmetologiczne, czyli zagęszczanie włosów. Jak się je wykonuje i dla kogo jest?

Innowacyjne zabiegi na gęste włosy

Zagęszczenie włosów nie jest prostym ani zwyczajnym zabiegiem. Jest to coś, co wymaga specjalistycznego sprzętu, dobrych specjalistów i wielu godzin nauki. Jednym z bardzo cenionych w tej kwestii sposób na zagęszczenie włosów i zwalczanie tak zwanego łysienia androgenowego jest zabieg z osoczem bogatopłytkowym. Na czym zabieg ten polega? Cały proces jest dość skomplikowany, ale nie bardzo długi. Najpierw od pacjenta pobierana jest krew, którą odwirowuje się w specjalnej wirówce. Następnie koncentrat z osoczem podawany jest na skórę metodą mezoterapii. W ten sposób wzbogacony o bogatopłytki płyn z powrotem trafia do skóry osoby poddawanej zabiegowi.

Jest to bardzo bezpieczny i skuteczny zabieg, a do tego mało inwazyjny. Oczywiście jak wszystkie tego typu zabiegi tak i ten ma swoje przeciwwskazania. Nie może być wykonywany u osób w ciąży, u karmiących piersią, nie wolno stosować go u osób, które mają choroby krwi, nowotwór, choroby zakaźne, czy aktywne infekcje wirusowe.

Dla kogo jest to zabieg?

Dzięki temu, że jest to bardzo skuteczna metoda nie tylko zagęszczania włosów, ale także ogólnej poprawy kondycji niektórych partii ciała, zabieg może być stosowany także na rewitalizację skóry, blizny potrądzikowe, może wspomóc gojenie po zabiegach laserowych, jest także świetną opcją dla osób, które chcą zatrzymać procesy starzenia się skóry. Tego typu proste i szybkie zabiegi cenione są za swoją skuteczność, ponieważ nie wymagają dużej interwencji w skórę i ciało pacjenta, a efekty widoczne są nawet tego samego dnia. W przypadku zagęszczenia włosów zdecydowanie trzeba poczekać trochę dłużej.

Czy warto zagęszczać włosy?

Łysienie może powodować wiele kompleksów, zwłaszcza u kobiet, które lubią nosić długie włosy. Niewiele jest obecnie zabiegów, które w sposób mało inwazyjny i w pełni bezpieczny zapewniają dobre rezultaty zagęszczenia włosów i walki z łysieniem. Oczywiście sam zabieg to jedynie początek. Warto zrobić wszystkie podstawowe i nie tylko badania, które będą w stanie wykluczyć jakiekolwiek choroby, czy inne przeszkody w zdrowym poroście włosów. Często odpowiednia suplementacja może wspomóc leczenie łysienia. Warto zatem potraktować ten zabieg jako punkt wyjścia.

Zagęszczenie włosów nie jest zabiegiem zarezerwowanym tylko dla mężczyzn, bądź tylko dla osób z poważnym problemem łysienia. Skorzystać z niego mogą wszyscy, którzy kwalifikują się do zabiegu. Często są to osoby, które po prostu mają bardzo rzadkie włosy i nie są z nich zadowolone. Ważne jest, aby podejść do niego w momencie, w którym uznamy, że to jest odpowiedni, aby poczuć się lepiej ze sobą i swoim wyglądem.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *