Trwały makijaż dla każdej kobiety

Wizerunek osobisty to szczególnie ważna kwestia dla każdej kobiety. Przedstawicielki płci pięknej bardzo dużą wagę będą przywiązywały do makijażu. Jest tyle rozmaitych metod na jego wykonanie, że bardzo często nie wiadomo już na coś się zdecydować. Ostatnio jednak bardzo popularny jest makijaż permanentny, choć trzeba wiedzieć, ile czasu się utrzymuje na twarzy.

Głównym powodem do jego stosowania bardzo często jest zamaskowanie niedoskonałości oblicza, ale też podkreślenie atutów naszej urody. Statystycznie najczęściej permanentny makijaż będzie realizowany w okolicach brwi, oczu i ust. Jest to zabieg oczywiście bardzo trwały, ale w końcu przecież i tak barwnik będzie blednąć. Dlatego te zabiegi trzeba powtarzać.

Jak długo cieszymy się makijażem permanentnym?

Niezależnie od tego, jaki typ skóry mamy i jaki barwnik będzie wykorzystywany, musimy wiedzieć, kto wykona makijaż permanentny i ile czasu się utrzymuje na twarzy. Jest to jednak okres zaskakująco długi. Jeżeli chodzi o makijaż oczu i ust, to może być zapewnione nawet od 2 do 4 lat. Jest to jednak mniej trwałe rozwiązanie w przypadku brwi. Tutaj czynność musi być powtórzona mniej więcej po upływie 2 lat. Jeżeli nie będziemy pilnowali takiego terminu, to może się okazać to, że ślady barwnika będą widoczne przez parę lat. Trwałość takich zabiegów będzie jednak uzależniona od kilku czynników i jest to po prostu kwestia indywidualna każdej kobiety. Czynniki uzależniające to rodzaj skóry, higiena, styl życia i stan zdrowia.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *