Długie zimowe chwile i hulający za oknem mróz nie sprzyja naszej skórze, a w szczególności tym z nas, które borykają się z trądzikiem. Jest to niezwykle uciążliwa pora roku nie tylko ze względu na chłodne dni, ale także brak słońca. Jak w takim razie pielęgnować cerę trądzikową zimą?

Antybakteryjne kosmetyki

Nie od dziś wiadomo, że cera trądzikowa wymaga pielęgnacji kosmetykami przeznaczonych specjalnie do tego typu skóry. Jest niezwykle podatna na infekcje bakteryjne, dlatego potrzebuje preparatów ograniczających ich rozmnażanie. Warto skorzystać z pozytywnych właściwości kosmetyków siarkowych, np. barwa siarkowa mydło, które sprawdzi się tutaj idealnie. Dzięki niemu utrzymanie właściwego ph skóry będzie prostsze. Aby uniknąć efektu świecenia się skóry, możesz sięgnąć po kosmetyki matujące, które ci w tym pomogą.

Codzienna higiena

Zimą zmagamy się ze zwiększoną produkcją sebum, dlatego nie powinno się zapominać o podstawowych zasadach pielęgnacji. Warto pamiętać o przemywaniu twarzy letnią, a nie gorącą wodą. Barwa siarkowa mydło może być zastosowane zamiast żelu peelingującego, którego z pewnością nadużywasz. Dzięki temu unikniesz zniszczenia warstwy ochronnej skóry, a co za tym idzie jej wysuszenia i jeszcze większej ilości niechcianego sebum.

Zostaw, nie wyciskaj

Większość z nas w ten sposób próbuje pozbyć się znienawidzonych pryszczy. Tym sposobem możemy wyrządzić sobie jeszcze większą krzywdę, ponieważ nie uda się nam usunąć całej zawartości i pojawi się stan zapalny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *