Pielęgnacja skóry dojrzałej

Każda skóra wymaga innej pielęgnacji, inaczej będziemy dbać o cerę twarzy, czy skórę na całym ciele, mając 20, 30, 40, i 70 lat. Warto pamiętać, żeby dostosować pielęgnację nie tylko do wieku, ale także do rodzaju skóry. W jaki sposób wygląda pielęgnacja skóry dojrzałej? Na czym warto się skupić i co stosować?

Rodzaje skóry

Przede wszystkim, warto poświęcić nieco czasu na to, aby zgadnąć, jaki rodzaj skóry posiadacie. Jeśli cera jest sucha, z tendencją do pękania, trzeba zastosować kuracje nawilżające. Jeśli macie znowu nadmiar sebum, oznacza to, że Wasza cera jest tłusta, wtedy należy zakupić odpowiednie kosmetyki do cery tłustej. A jeżeli Wasza cera w jednym miejscu jest sucha, w innym tłusta oznacza to, że macie cerę mieszaną, dlatego również należy zobaczyć, jakie kosmetyki będą najbardziej polecane.

Dermokosmetyki

Co ciekawe, pielęgnacja skóry dojrzałej powinna odbywać się wieloetapowo. Przede wszystkim musicie dokładnie oczyścić twarz rano, a także wieczorem, przed pójściem spać. Kolejnym krokiem jest nałożenie toniku lub też spryskanie twarzy mgiełką, następnie sięgacie po serum dostosowane do Waszego wieku. Warto sprawdzić dottore kosmetyki, czyli taki rodzaj dermokosmetyków, które przeznaczone są nie tylko do cery dojrzałej, ale także do skłonnej do alergii i do różnych podrażnień.

Dermokosmetyki są świetnym rozwiązaniem także dla cery dojrzałej, ponieważ mają one o wiele więcej składników odżywczych niż tradycyjne produkty. Można je zakupić w aptece lub też na tej stronie: https://www.livinia.pl/,  gdzie znajdziecie bardzo szeroki wybór różnorodnych kosmetyków, także marki dottore. Kosmetyki te polecane są paniom po 40, 50 itd. Ponadto warto także wdrożyć swoją pielęgnację ochronę przed promieniowaniem UV i zastosować krem na dzień SPF 30 lub też wyższy, dzięki temu skóra Wasza będzie się o wiele wolniej starzeć, ponieważ promienie UV nie będą wpływać na powstawanie zmarszczek. Niestety, ale zarówno naturalne promienie UV, jak i sztuczne powodują, że skóra o wiele szybciej się starzeje. Warto zatem wziąć to pod uwagę.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *