Pielęgnacja cery wrażliwej latem- jak zadbać o skórę podczas upałów?

Kiedy większość z nas skacze z radości na myśl o plażowaniu i wylegiwaniu się w słońcu, posiadaczki cery wrażliwej i naczyniowej są pełne obaw o swoją skórę. Jak o nią zadbać, aby promienie słoneczne jej nie zaszkodziły?

Ochrona przed słońcem

Wiatr, wysokie temperatury, intensywne słońce, słona woda, to jedynie kilka z wielu negatywnych czynników, które mogą skutecznie uszkodzić skórę wrażliwą. Dlatego nie można zapomnieć o odpowiedniej ochronie, gdyż skóra natychmiastowo reaguje na mocne promienie słoneczne. Przed wystawieniem się na słońce powinnaś zaopatrzyć się w kosmetyki z wysokim filtrem UV. Różnorodne preparaty bogate w składniki odżywcze nie dopuszczą do mocnego przesuszenia skóry. Warto więc nakładać kremy nawet co godzinę.

Lekki makijaż

Gdy na zewnątrz szaleją bardzo wysokie temperatury, pełny makijaż szybko spłynie z naszej twarzy. Na lato warto sięgnąć po specjalne, lekkie podkłady. Panie z wrażliwą cerą powinny dodatkowo stosować kremy pod makijaż z wysokim filtrem SPF.

Dokładne oczyszczanie

Z pewnością już nie zapomnisz o kremie z filtrem wychodząc na słońce, jednak warto pamiętać także o pielęgnacji skóry po całym dniu pełnym wrażeń. W przypadku cery wrażliwej świetnie sprawdzi się hipoalergiczny żel do mycia twarzy, który nie podrażni twojej delikatnej skóry. Tego typu preparaty są niezwykle subtelne, jednak nie oznacza to że działają pobieżnie. Mimo swoich właściwości łagodzących, hipoalergiczny żel do mycia twarzy niezwykle dokładnie oczyści twoją skórę ze wszelkich zanieczyszczeń nagromadzonych podczas dnia.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *