Pielęgnacja cery trądzikowej latem

Nie od dziś wiadomo, że cera trądzikowa wymaga szczególnej pielęgnacji latem. Mamy tu do czynienia z nadmierną ilością sebum, która powoduje że cera zaczyna się świecić. Dodatkowo na twarzy mogą pojawić się krosty czy zaskórniki. Tego typu zmiany trądzikowe występują najczęściej na twarzy, górnej części pleców oraz klatce piersiowej.

Ta sytuacja wygląda nieco gorzej, kiedy musimy się zmierzyć z kolejnym wrogiem, czyli wysokimi temperaturami za oknem. Warto wcześniej się przygotować i dowiedzieć się jakie kosmetyki będą godne naszej uwagi, aby poczuć się komfortowo na wakacjach.

Oczyszczanie to podstawa

Prawidłowe oczyszczanie skóry powinno być nieodzownym elementem pielęgnacji cery trądzikowej i nie tylko. Jeżeli malujesz się na co dzień, to najpierw zmyj makijaż przy pomocy płynu micelarnego, a potem użyj kosmetyku, który masujesz delikatnie w twarz, czyli żelu lub pianki do cery trądzikowej.

Tuż po przebudzeniu nie wystarczy przetrzeć twarzy płatkiem kosmetycznym nasączonym płynem micelarnym lub co gorsza przemyć ją zimną wodą. Podczas snu skóra także produkuje sebum, którego nadmiar należy usunąć kosmetykami myjącymi tak, aby nie doprowadzić do zaognienia zmian trądzikowych.

Krem do cery trądzikowej

Zarówno rano, jak i wieczorem należy pamiętać o aplikacji kremu nawilżającego. Cera trądzikowa powinna być właściwie nawodniona, ponieważ będzie to miało wpływ na poprawę jej stanu. Skóra sucha i odwodniona uaktywnia gruczoły łojowe, aby wytworzyć barierę w postaci sebum, która zapobiegnie utracie wody z naskórka. Z kolei nadmierna produkcja sebum doprowadzi do zablokowania ujść gruczołów łojowych, a co za tym idzie jeszcze większe i bardziej bolesne problemy ze zmianami trądzikowymi.

Nie zapominaj o peelingu

Aby nie podrażniać cery, należy zastosować peeling do twarzy raz w tygodniu. Jeśli Twoje zmiany trądzikowe są czerwone lub ropne, lepszą opcją będzie peeling enzymatyczny. Jeśli występują w formie podskórnych grudek, sięgnij po peeling drobnoziarnisty.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *