Piękna cera, dzięki naturze

Starzenie się skóry, najwcześniej ujawnia się na naszej szyi i twarzy.

Na szybkość tych procesów mają wpływ czynniki genetyczne, hormonalne, a także warunki i środowisko, w którym żyjemy. Próbując zatrzymać czas, możemy zaopatrzyć się nie tylko w odpowiednie artykuły pielęgnacyjne do cery, ale i stosować właściwy sposób odżywiania, zwany popularnie dietą anty-aging.

Tajemnicze składniki czy naturalne surowce?

Współczesne fabryki kosmetyków oferują szeroki asortyment najlepszych, najbardziej skutecznych i najnowocześniejszych produktów, które zawierając coraz to nowe doskonałe składniki, mające pomóc nam zatrzymać upływający czas. Czy znalezienie cudownego eliksiru młodości jest już coraz bliżej, tego nie wiemy, lecz reklamy wciąż przekonują nas, że właśnie ukazał się kolejny rewelacyjny krem czy serum, które odbuduje, zregeneruje, a jego specjalnie opracowana formuła i najnowsze technologie produkcji pozwolą odjąć nam co najmniej kilka lat. Równocześnie z tymi wyrobami, pojawiają się na rynku kosmetyki naturalne do twarzy. Wykonane domowymi sposobami, cieszą się wielką popularnością i są doceniane przez klientki, za wysoką jakość i naturalne pochodzenie. Zawierają sprawdzone od lat wyciągi roślinne, a ich skład ogranicza się często do kilku niezbędnych surowców. Nie znajdziemy wśród nich konserwantów i sztucznych barwników, które mogą podrażniać lub uczulać skórę.

Rozpoznanie rodzaju cery kluczem do sukcesu

Cera normalna, sucha, tłusta lub mieszana to nazwy stosowane powszechnie, a kobiety rozpoznające u siebie poszczególne cechy, potrafią umiejętnie dobrać dla siebie odpowiednie kosmetyki. Pielęgnowanie cery, jej oczyszczanie stosowanie maseczek i kremów jest uzależnione od tego, który z rodzajów cery posiadamy. Również kosmetyki naturalne do twarzy są opracowane z myślą o różnicach występujących pomiędzy cerą suchą, normalną, mieszaną czy tłustą. Specjalnie przygotowane peelingi, odżywki, maseczki czy kremy powstają na bazie miodu, alg, błękitnej glinki czy zielonej herbaty. Produkty proponowane w ekologicznych opakowaniach, dają nam poczucie, że robimy to, co najlepsze dla swojej cery.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *