Peeling domowy czy ze sklepu

Peeling to zabieg kosmetyczny, który usuwa zanieczyszczenia i martwe części naskórka, pobudza skórę do wytwarzania nowych komórek i sprawia, że lepiej ukrwiona staje się gładsza i bardziej elastyczna.

Takie złuszczanie naskórka i oczyszczanie skóry zapobiega powstawaniu nieestetycznych zaskórników, a przy okazji przygotowuje skórę na wchłanianie kremów, balsamów i maseczek. Peeling do ciała jest od lat proponowany w salonach kosmetycznych, można również kupić odpowiednie preparaty w drogeriach, a nawet zrobić go w domu, z półproduktów dostępnych właściwie wszędzie.

Domowe spa

Spokojne popołudnie lub wieczór, kąpiel w pianie i kilka domowych zabiegów kosmetycznych, poprawiających nasze samopoczucie i wygląd. Oto idealny sposób na odprężenie i relaks, bez potrzeby dalekich wyjazdów i wysokich kosztów. Bogaty asortyment kosmetyków, dostępnych na rynku, pomoże nam stworzyć własne, domowe spa, w którym znajdziemy ukojenie po pracowitym dniu. Przygotowania możemy rozpocząć od wzięcia prysznica i zastosownia peelingu do ciała. Jeśli kupimy gotowy, w oryginalnym opakowaniu, to z pewnością zaoszczędzimy czas, a gdy chcemy spróbować własnych sił w sporządzaniu kosmetyków, warto zajrzeć do przepisów, proponowanych choćby w sieci. Peeling do ciała wykonamy we własnej kuchni, na przykład z użyciem zmielonej kawy, posiekanych migdałów, cukru trzcinowego  czy soli morskiej. Dodatki miąższu owoców, nadadzą nie tylko walorów aromatycznych, ale i doskonale wpłyną na jakość takiego domowego zabiegu.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *