Mydło siarkowe- jakie są jego właściwości?

Jest to jeden z kosmetyków z najtańszej półki cenowej, a potrafi zdziałać cuda na naszej skórze. Mydło siarkowe zapewni nam niezwykle zdrową skórę i lśniące włosy. Twoje problemy z cerą szybko znikną, a cera stanie się idealnie matowa. Jakich jeszcze efektów możemy się spodziewać po zastosowaniu mydła siarkowego?

Sposób na trądzik

To doskonały lek na cerę trądzikową, z którą borykasz się od lat. Mydło siarkowe dokładnie oczyszcza skórę i zwęża pory. Można je stosować na całą twarz oraz ciało, a także na włosy.

Główną dumą mydła siarkowego są jego właściwości antybakteryjne. Zawarte około pięciu procent rewelacyjnego pierwiastka, który umożliwia dokładne oczyszczanie i zwężanie uciążliwych porów.

Zawarte w nim związki mineralne dbają o właściwe pH naszej skóry. Wspaniale oczyszcza pory skórne, łagodzi nawet ostre stany zapalne oraz działa niezwykle delikatnie i kojąco. Podczas codziennego stosowania mydła siarkowego w mig zauważymy znikający nadmiaru sebum, które jest jedną z przyczyn zmian trądzikowych.

Piękne włosy

Borykasz się z szybko przetłuszczającymi się włosami? Częste ich mycie przestanie być twoją zmorą, kiedy zastosujesz mydło siarkowe. Drogocenne substancje w nim zawarte zahamują nadmierne wydzielanie łoju, a problem tłustych kosmyków przestanie cię dotyczyć. Ponadto,  dermatolodzy polecają ten produkt w walce z łupieżem. Mydło siarkowe wspomaga jego leczenie oraz widocznie poprawia stan skóry głowy. Przy regularnych użyciu raz na zawsze możemy pozbyć się niechcianego łupieżu.

Pielęgnacja ciała

Mydło siarkowe możemy używać do pielęgnacji całego ciała. Można je stosować nawet dwa razy dziennie przez kilka tygodni. Mydło powinniśmy wetrzeć w wilgotną skórę. Po około minucie możemy je zmyć tak, aby zawarta w nim siarka mogła się dobrze wchłonąć. Po użyciu mydła siarkowego rekomenduje się nałożenie na skórę właściwego dla rodzaju naszej cery kremu o właściwościach nawilżających. Natomiast na włosy warto pamiętać o nałożeniu maski lub odżywki.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *