Kosmetyki zero waste- jak możemy pomóc naszej planecie?

Idea zero waste pojawiła się po alarmujących wiadomościach o kiepskim stanie naszej planety oraz ciągłym jej zaśmiecaniu. Aby ratować to, co pozostało, rozpoczęły się globalne akcje ograniczające produkowanie zbędnych odpadów oraz toksycznych substancji groźnych nie tylko dla człowieka, ale także całego ekosystemu. Obejmują one także nasze kosmetyczki. Po jakie kosmetyki warto sięgnąć w trosce o nasze zdrowie i planetę?

Kremy naturalne

Podstawą naszej codziennej pielęgnacji powinny być naturalne i ekologiczne, najlepiej w szklanych opakowaniach. Szkło jest tworzywem mniej toksycznym niż plastik, które może być z łatwością wielokrotnie przetwarzane. Kiedy nasze kremy naturalne w szkle się zużyją, pamiętaj o wyrzuceniu pustych opakowań do odpowiedniego pojemnika na szkło. Surowcami, w które mogą być zapakowane kosmetyki zgodne z ideą zero waste są także papier oraz metal.

Masło do ciała

W porównaniu do zwykłego balsamu, masło do ciała to preparat zawierający o wiele więcej aktywnych biologicznie składników. Posiada bardziej skoncentrowaną konsystencję, więc opakowania są o wiele mniejsze, a co za tym idzie, wytwarza się mniej odpadów. Poza tym, jest wychwalane za swoje drogocenne właściwości odżywcze. Na przykład masło shea ceni się za zdolności regeneracyjne oraz ochronne.

Pamiętaj, że pielęgnacja kosmetykami zero waste to nie jedynie wymiana plastiku na szkło. Jest to też świadome ograniczanie, wytwarzanie i korzystanie z naturalnych zasobów.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *