Nowo zakupione meble drewniane zachwycą wszystkich gości swoim pięknem i połyskiem. Co jednak zrobić, aby zachowały swój blask na lata? Czy mleczko do mebli będzie odpowiednim środkiem czyszczącym?

Jakich środków używać?

Do czyszczenia drewna nadają się wyłącznie środki wyprodukowane z myślą o pielęgnacji tego konkretnego surowca. Inne, uniwersalne preparaty mogą narobić więcej szkód niż pożytku.

Warto wybrać środek do czyszczenia mebli drewnianych zwracając uwagę na sposób aplikacji:

  • spray – dzięki niemu czyszczenie będzie szybkie i przyjemne. Nie tylko usuwa kurz, ale zabezpiecza również przed jego osiadaniem. Są dostępne w wielu wariantach zapachowych. Świetnie sprawdzi się do czyszczenia drewnianych mebli w naszym ogrodzie , gdzie powierzchnie brudzą się o wiele częściej;
  • mleczko do mebli- nakłada się je bezpośrednio na bawełnianą ściereczkę i rozprowadza po meblach. Nie wymaga rozcieńczania w wodzie;
  • koncentrat do rozpuszczenia w wodzie- stosowany jest przede wszystkim do drewnianych podłóg, ale także do polerowania większych konstrukcji drewnianych. Nadaje długotrwały połysk.

Czym czyścić drewniane meble?

Użycie zbyt szorstkich materiałów może skutecznie uszkodzić delikatną, drewnianą powierzchnię. Drewniane meble niszczeją od kontaktu z wilgocią, dlatego powinniśmy je czyścić wyłącznie:

  • lekko zwilżoną, bawełnianą ściereczką;
  • dobrze wyciśniętą gąbeczką;
  • pędzelkiem, który poradzi sobie z trudno dostępnymi miejscami drewnianych mebli.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *