Umycie okien bez smug wydaje ci się być niemożliwe? Zapewniamy, że niemożliwe nie istnieje! Przygotowując się do mycia okien najpierw powinniśmy dobrze zorganizować naszą pracę, aby włożony wysiłek nie poszedł na marne. To, czy cała praca pójdzie szybko i skutecznie oraz czy na szybie nie pozostaną żadne ślady zależy również od tego jakich środków użyjemy. Dobry płyn do mycia szyb będzie mile widziany. Krok po kroku doradzimy jak sobie poradzić z umyciem okien.

Pora dnia

Nieliczne panie domu zdają sobie sprawę jak ważną rolę odgrywa pora mycia okien. Należy je zorganizować wtedy, kiedy okno nie będzie nasłonecznione. Nie wolno myć okien, kiedy słońce świeci prosto w szybę. Jeśli twoje okno wychodzi na wschód, to światło pada na nie do godziny 11.00, okno na południe – od 11.00 do 15.00, na zachód – od 15.00 do zmierzchu, natomiast na północ, możesz myć o dowolnej porze dnia.

Rama to podstawa

W pierwszej kolejności myjemy ramy okienne maczając i wyciskając szmatkę w letniej wodzie z płynem. Warto pamiętać, aby robić to w miarę dokładnie. Wtedy brud z zakamarków nie przyklei się do świeżo umytej szyby.

Efektywne mycie szyb

Kiedy ramy okienne już błyszczą, czas zabrać się za szyby. Spryskaj je równomiernie płynem specjalnie przeznaczonym do ich mycia. Przy pomocy bawełnianej ściereczki rozprowadź płyn na całej powierzchni szyby. Ostatnim krokiem będzie wytarcie szyby do sucha. W tym momencie mogą pojawić się smugi, jednak zaraz temu zaradzimy. Po raz kolejny przyda się dobry płyn do mycia szyb, którym należy spryskać szybę i rozprowadzić go ściereczką. Sięgnij teraz po papierowy ręcznik i wypoleruj szyby. Wszystkie nieestetyczne zacieki znikną zanim się obejrzysz.

Ściągaczka do szyb

Bardzo przydatnym gadżetem, który ułatwi nam nielubiane mycie okien jest specjalna ściągaczka lub wycieraczka do szyb. Jest to niezwykle praktyczny sprzęt, który nie kosztuje wiele, a może usprawnić naszą pracę. Najczęściej tego typu wycieraczki wykonane są z gumy i tworzywa sztucznego. Z taką pomocą żadne smugi nam nie straszne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *