Dobry żel do mycia twarzy podstawą codziennej pielęgnacji- dlaczego jest taki ważny?

Codzienna pielęgnacja skóry twarzy zapewni nam zdrowy i promienny wygląd na długie lata. Niezwykle ważne jest regularne używanie kosmetyków, które dokładnie oczyszczą skórę, a jednocześnie zadbają o jej prawidłowe nawilżenie. Jednym z bazowych produktów do codziennej pielęgnacji są żele do mycia twarzy, które zapewnią naszej skórze właściwe oczyszczenie.

Szeroka gama żeli do mycia twarzy różni się między sobą zawartymi z nich składnikami, dzięki czemu możemy wybrać dokładnie taki produkt, który spełni oczekiwania i potrzeby naszej skóry. Mycie twarzy przy użyciu samej wody nie usunie nagromadzonych przez cały dzień zanieczyszczeń tak dokładnie jak właściwie dobrany specjalistyczny preparat.


Dobry żel do mycia twarzy, czyli jaki?

  • delikatny dla skóry twarzy;
  • kremowa konsystencja – lepiej unikać żeli zawierających drobinki peelingujące, ponieważ mogą wywołać podrażnienia;
  • delikatny zapach;
  • wydajny;
  • skutecznie oczyszczający;
  • łatwy w aplikacji.

Pamiętajmy jednak, że żel do mycia twarzy nie ma na celu nawilżenia skóry i dokładnego demakijażu. Jest to zadanie dla płynów micelarnych oraz kremów.
Nadmiar niechcianego sebum, wszystkie zanieczyszczenia, które są niewidoczne gołym okiem oraz pozostałości makijażu powinny zostać starannie usunięte ze skóry. Kiedy zaniedbamy tą część codziennej pielęgnacji, a co gorsza pójdziemy spać w pełnym makijażu, mogą pojawić się liczne wypryski, a procesy starzenia się skóry zaczną przebiegać o wiele szybciej.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *