Sprzątanie już na stałe wpisało się z codzienny tryb życia każdego społeczeństwa. Utrzymanie czystości w naszym domu to nic innego jak zaopatrzenie się w potrzebne środki do usuwania zanieczyszczeń i ich posprzątanie. Sprawa wygląda jednak bardziej skomplikowanie w miejscach publicznych, np. szpitalach, szkołach czy magazynach. Tego typu placówki każdego dnia odwiedzają dziesiątki, a nawet setki osób. Chemia gospodarcza, która sprawdza się w warunkach domowych, nie ma szans w walce z zabrudzeniami przemysłowymi. Czym w takim razie różni się chemia, której używamy w naszych domach od tej do profesjonalnego użytku?

Stężenie

Podstawową różnicą pomiędzy chemią profesjonalną a gospodarczą jest jej stężenie. Profesjonalne środki czystości to zdecydowanie silne koncentraty, które potrzebują rozcieńczenia. Jest to rozwiązanie niezwykle ekonomiczne, ponieważ podczas czyszczenia zużyjemy znacznie mniej środków niż przy zastosowaniu chemii gospodarczej. Uciążliwe zabrudzenia nie mają szans się utrzymać przy skorzystaniu z pomocy tego typu koncentratów. Profesjonalne preparaty można rozcieńczać w różnych stopniach, w zależności od intensywności zabrudzenia. Do codziennego użytku z zupełności wystarczy rozcieńczenie 1:100. Z kolei trudne do usunięcia plamy potrzebują rozcieńczenia 1:10.

Substancja czynna

Kolejna, warta uwagi różnica to substancja czynna. Chemia profesjonalna różni się od chemii gospodarczej rodzajem zastosowanej substancji czynnej. Ta zawarta w produktach profesjonalnych może być nawet kilkukrotnie skuteczniejsza w usuwaniu zanieczyszczeń niż składniki dodane do chemii użytku domowego. Producenci chemii profesjonalnej tworząc produkty przy zastosowaniu najnowocześniejszych technologii, zmierzają do optymalnego skrócenia czasu działania środków czystości. Chcąc odczuwalnie skrócić czas sprzątania, który przedsiębiorstwo musi przeznaczyć na utrzymanie czystości w swoich pomieszczeniach, nieprzerywanie dążą do produkowania nowych składów chemicznych swoich produktów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *